20 - 24 sierpień 1990

Przebój: "Obudź się"

Hasło: Maryjo naucz mnie nadziei

Limeryk: Radość i otwartość ks. Antoniego sprawiały, że pielgrzymi lgnęli do Niego. Trudy i pęcherze łatwiej było znieść, gdy na naszych ustach wciąż gościła pieśń.

Trasa: 1 dzień: Halemba II - Lubsza (51,5 km) 2 dzień: Lubsza - Jasna Góra (26,9 km) 3 dzień: pobyt w Częstochowie 4 dzień: Jasna Góra - Miotek (35,5 km) 5 dzień: Miotek - Halemba I (40,8 km)

 

Była pierwszą pielgrzymką pełnego energii i wigoru ks. Antoniego Dewora, który swoją otwartością i serdecznością potrafił zarazić wszystkich pielgrzymów. W pamięci wielu z nas pozostały prowadzone przez Niego dialogowane konferencje. Zaskakując niejednokrotnie ich uczestników pytaniami, potrafił z każdej rozmowy wydobyć to, co ważne i istotne dla wszystkich. Podczas wędrówki sięgaliśmy do korzeni tradycyjnych pieśni religijnych, przetwarzając je na rytm marszowy, ułatwiający nam utrzymanie właściwego tempa. Spotkanie na Sali Papieskiej przybrało formę konkursu z (dowcipnymi) nagrodami z zakresu wiedzy o parafii. Pogoda uniemożliwiła tradycyjne ognisko, ale nie odczuło się specjalnie jego braku ze względu na zmęczenie i dobrą atmosferę w drodze.

 

Prowadzący

- ks. Antoni Dewor

- o. Witold Szamburski

Muzyczni

- Grzegorz Stencel
- Barbara Krupa

Kiwaczki

- Rafał Małyska
- Wojciech Małyska

Krzyż - Bogusław Jonczyk

Opieka medyczna

- Maria Ręka

Serwis bagażowy - Antoni Witek

Wyruszamy za...

251 Dni

W tej chwili gościmy..

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.